Zájezd 2015

23. - 24. 5. 2015 zájezd Jižní Čechy - Tábor

                                                      Výlet do Jižních Čech

 

        Konečně je tu sobota 23.5.2015. Na parkovišti před restaurací Neuperský dvůr se schází v 6:30 hlouček jedenácti nadšených chrudimských kaktusářů. Zanedlouho skupinka odjíždí na výlet do Jižních Čech. První zastávka se koná ve sbírce v Táboře, jejíž majitelem je Karel Lexa. Jeho vřelé přivítání a odborný výklad v nás zanechal velmi dobrý dojem. Sbírka se chlubí nejenom krásnými rostlinami, ale zároveň i stářím. Loučíme se a odjíždíme do Tálína k Rudovi Slabovi. For additional information about AAA quality replica watches UK online shop, read more.

      Po vstupu na jeho zahradu u chalupy jsme byli ohromeni vzorně udržovanými skalkami, pozemkem a především skleníkem. Takto uspořádaná sbírka nám všem brala dech. Také jeho poutavé vyprávění o stěhování sbírky a z jeho cest bylo velmi zajímavé. Ale nedá se nic dělat, čas je neúprosný a musíme dále, do Písku, kde na nás čeká Eda Vodička.

       Také tato sbírka je chloubou majitele. Udržovaný skleník se spoustou nádherných kytek svědčí o dlouholetých zkušenostech s pěstováním kaktusů a sukulentních rostlin. Příjemné povídání  jsme přerušili procházkou k panu Kovářovi, kam nás Eda zavedl.  It must make you feel regret it, when you read more about the website. You must find UK swiss luxury replica watches here.

       Ojedinělá sbírka tefrokaktusů v Čechách se hned tak nevidí. Nikdo z nás nepředpokládal, že tolik rostlin pohromadě je vskutku něco tak nevšedního. A aby to bylo umocněno, nabídl nám majitel 80% „slivovici“, která byla tak vynikající, že někteří jedinci si dali repete. Nechtěli jsme uvěřit, že se dá udělat z kompotů tak dobrý nápoj. Byla to prostě parádní tečka. Rozloučili jsme se a hurá do miniautobusu a odjíždíme na Penzion – Živec. Skromné ubytování i večeře, personál vcelku dobrý, večer nabitý všemožnými i nemožnými tématy. Zkrátka: dobře jsme se pobavili.

     Po snídani vyrážíme do Čenkova k Milanu Krátkému. Tento kolchoz se nedá popsat, to se musí vidět. Skleníků mnoho a kytek ještě víc. Člověk neví kam dřív. Je vidět, že pěstování nejen kaktusů má celá rodina v krvi. Prostě tisíce exemplářů v perfektní formě. Honem zaplatit, nastoupit a odjezd.

     Další sbírka v obci Želeč u pana Josefa Soukupa je poměrně dost vysoko na střeše. Ale tento vitální důchodce si užívá nejenom ve skleníku, ale také na zahradě, kde má velmi pěknou skalku a neskutečně velkou rostlinu kanadské borůvky. Rozlučka a spěcháme do Soběslavi.

    Tady nás vítá pan Jindřich Kaisler a vede nás do skleníku, který je naplněn rostlinami jak z Mexika, tak i z jižní Ameriky. Pravda je, že tyto kytky již něco pamatují, ale je to vzorně udržované. Po prohlídce přejdeme pár metrů k sousedovi. Tady se nám u Zdeňka Koukala otevřel překrásný pohled na voliéry s exotickým ptactvem a vedle nich nacpaná pařeniště s kaktusy. Skleník plný skvostů, no paráda.

   Přejíždíme pár set metrů k dalšímu fandovi a tím je Jarda Janoušek. Bezvadně udržovaná sbírka,  skleník i pozemek. Je na co se dívat. Utahaní si na chvíli sedneme, s Jardou  poklábosíme, popijeme, loučíme se a plni dojmů odjíždíme do Chrudimi.  

                                                     

                                                                                                           Pavel Čejka

replica Patek Philippe watches usa

Kontakt
 
  CHRUDIMSKÝ KAKTUSÁŘ:
  Lída a Pavel Pavlíčkovi
  Gorkého 886
  537 01 Chrudim
 
 
  www.cact.cz
  chrudimsky.kaktusar@seznam.cz
  pavlicekzavinacchrudim.cz
  605301683
 
 
  čísla účtů dle faktury :
  210 928 4149 / 2700
  240 213 2611 / 2010                  
 

 OTEVŘENO od 1.5. a potom každou  SOBOTU od května do konce září od 9 do 16 hodin, poslední sobotu v září se koná tradiční burza kaktusů. 

 

Rychlá zpráva

V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat!

 

Překlady
 

       

Mohlo by vás zajímat