The Cactus Explorer 2

Vážení čtenáři I. N.,
chtěl bych vás upozornit na to, že 10. listopadu vyšlo 2. číslo internetového (on-line) časopisu věnovaného kaktusům a sukulentům, The Cactus Explorer. Již 1. číslo tohoto časopisu mělo ohromnou celosvětovou odezvu a Graham Charles (zakladatel časopisu) doslal stovky pochvalných a pozitivně laděných dopisů. Mě osobně velice mile překvapil fakt, že počtem návštěv internetových stránek tohoto on-line časopisu (počtem kliknutí) se Česko údajně zařadilo na 3. příčku, hned po Anglii a Francii. Vzhledem k velikosti naší země je to velmi pěkný výsledek a svědčí o velkém zájmu ze strany našich pěstitelů. Jen tak dál.

Listopadové číslo se zdá být ještě více nabité zajímavými články a množstvím pěkných fotografií. Takže určitě si na odkaz klikněte a časopis si projděte, ať už vládnete angličtinou nebo ne. Vždyť i samotné obrázky stojí za to a přístup k The Cactus Explorer je úplně zadarmo. Také odkaz doporučte svým známým a kolegům.

Pro vážnější zájemce je zde i možnost publikování v The Cactus Explorer, samozřejmě pouze anglicky. Vhodné články můžete zasílat i přímo na moji e-mailovou adresu (desert-flora@seznam.cz), protože jsem byl přizván do vydavatelského týmu. Já ty nejlepší a nejzajímavější příspěvky navrhnu k publikování, ale je potřeba si uvědomit, že zájem o publikování příspěvků bude zřejmě veliký a tak budou vybrány pouze ty nejlepší a nejzajímavější. 

Jde nám o udržení vysoké kvality textu, ale i doprovodných fotografií. Angličtiny se rozhodně nebojte. Kdo si není svojí angličtinou jistý, tak osobně provedu jazykové korekce. A opravdu velice zajímavé články mi můžete zaslat i v češtině a já je rád (dle časových možností) přeložím. Věřím, že u nás je plno odborníků, kteří mají co říct a je důležité to dobré na českém kaktusářství propagovat dál ve světě. Předem děkuji za případnou spolupráci.

Takže vás prosím, klidně pište, ale hlavně hodně čtěte.
Přeji příjemnou zábavu.

http://www.cactusexplorers.org.uk/journal1.htm

Zlatko Janeba
E-mail: desert-flora(at)seznam(dot)cz
 

zpět