Pozvánka na výstavu v Rakovníku

Milí přátelé ostnů i „zelí“!
Rok se s rokem sešel a rakovničtí kaktusáři chystají opět svoji tradiční výstavu. V letošním roce vzpomínáme 40. výročí založení našeho klubu kaktusářů při ČZS a již jsme jedno malé kaktusářské minisympozium v červenci uspořádali, další, sukulentářské, bude na podzim.

Aby nebylo nic tak jednoduché, zveme vás na 38. výstavu našich výpěstků. Jen pro vysvětlení – první dva roky existence klubu se těch 16 zakládajících nadšenců prezentovalo pouze kaktusovým koutkem na výstavě Zahrádkářského svazu. Teprve ve třetím roce existence klubu, roku 1974 se konala 1. samostatná výstava kaktusů a sukulentů v budově rakovnického gymnázia, takže ta letošní bude již 38.

Budeme se snažit, aby se i ta letošní „pseudojubilejní“ vydařila a nabídla návštěvníkům to nejlepší, co naši členové ve sbírkách mají. Již tradičně je jeden stůl vyhrazen pokaždé jinému tématu. Poslední téma bylo Vývojové tvary kaktusů, v minulosti to byly: Haworthia a Gasteria, Aloe, Agave, kristátní formy, kaudiciformy a pachykauly… Nechte se překvapit, i na letošek máme další téma připravené.

Výstava se koná v tradičním termínu rakovnického posvícení ve dnech 2. až 4. září 2011 v prostorách rakovnického gymnázia Z. Wintera na náměstí. Otevřeno je v pátek od 14 do 17 hod., v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin.

Součástí výstavy je velkoformátová fotogalerie ze sbírek členů a samozřejmě i prodejní část, kde lze zakoupit přebytky kaktusů i sukulentů za ceny vskutku lidové. Po domluvě lze navštívit i některé sbírky našich členů.

Těšíme se na vaši návštěvu.
Rakovničtí kaktusáři
 

zpět