Únor v Sonoře - Carnegia pod sněhem

Sonora, únor 2011 (1)

Jelikož se nám hroutí Polar Vortex (http://nsidc.org/arcticseaicenews/) nad polárním kruhem, tak začíná extrémní počasí i v Sonoře. V létě přijdou požáry, které zabijí kaktusy, jež jakž takž přežily letošní extrémní mrazy (viz také ../03/LK_2011-03.htm).

Sonora, únor 2011 (2)

Většina palem v Tucsonu prý asi odejde, všechny palmy v New Mexiku jsou již zmrzlé a tisíce kaktusů nepočítaje. Myslím, že globální oteplování, které jsme si sami přivodili, dokoná ty poslední zbytky kaktusů dříve než to Mexičané zorají pluhy (viz Jardovo komentář v cact.cz).

Sonora, únor 2011 (3)

Další zimy asi nebudou o nic lepší, a v létě bude rovněž požárů stale přibývat, jelikož se cizokrajné traviny neustále rozrůstají a přeměňují pouště ve spáleniště.

Sonora, únor 2011 (4)

Superstition Mnts. jsou krásné divoké hory, kde je prý ukryt zlatý poklad. Jestli jste někdo viděl na konci 70. let film Modra Electra Glide, kde hrají členové skupiny Chicago a celý děj se odehrává v Arizoně, tak tam se Superstition Mnts. několikrát objevují.

Superstition Mnts. (1)

Jsou to bájné hory, divoké a těžko přístupné. Lezl jsem tam tento týden, až nahoru to trvá minimálně 3 hodiny, horní třetina po všech čtyřech, bolí mi teď kolena… :-)

Superstition Mnts. (2)

Olda Fencl
E-mail: sharloch(at)gmail.com
http://www.flickr.com/photos/sharloch/map/
(world images with map locations)
http://picasaweb.google.com/Sharloch 
(conifer species)
 

zpět