Brazil bez cenzury - část 3.

Obr. 1 - Kostel a cesta

Kostel? Cesta? Kdo by  čekal, že vyleze z buše a narazí na civilizaci… Oni výletníci tedy ne-e a taky se tím směrem nikdy nevydali. Přitom stačí dojít ke kopci, vylízt nahoru a třebas najít nový kvítí, který na ně čekalo všude kolem. Nebo nečekalo a panáčci by ztratili den, dva. Ale negativní výsledek má také smysl do skládanky zvané Í-B-L-M-A-N-I-A.

Obr. 2 - Slaměnky

Slaměnky, v Brasil zvané Sempre vivas (Věčně živé), zdroj všude rostoucích kytiček na vylepšení rozpočtu-nerozpočtu místních lidiček. Pár desítek kilometrů odsud je nový, pět let starý národní park Sempre vivas. Však nepředbíhat, yest daleko ještě…

Obr. 3 - Véna na lokálce „Skalní flavispiny“

„Véno, copak je to za rypáky, budeš na netu za chvíli….“  Na lokálce kytičky, které Oni říkají „Skalní flavispina“, těch tam našli  panáčci více sajtů. Co je to sajtů?

Obr. 4 - Frňákovník

Stromek zvaný „Frňákovník“. Tuší někdo z Opravdových Botaniků, co by mohlo být? A co s tím semenem? Takových stromů, keříků tam potká člověk mraky, ale jak se jmenuje, zda-li se dá pozřít, to ví jen snad Oni Botanici. Vyskytují se i mezi čtenáři tohoto e-plátku?

Obr. 5 - Plod frňákovníku

Plod asi zralý, takto veliký yest. Jaké zpestření pro dva výletníky, mezi tisíci rostlinami rodu Uebelmannia. Toť zajímavý sukulent, což?

Obr. 6 - „Skalní flavispiny“

To jsou Ony „Skalní flavispiny“. Třeba  uvidí  fotografie  slavný mistr Pierre Braun  a jeho kolega Eddie Esteves. Možná by se podivili, možná také ne-e. Oni turisté si myslí, že ne-e.

Obr. 7 - „Skalní flavispiny“

A z jiného pohledu stejné kvítí…Sex kytek, dvě dospělé a zbytek jinoši, najdete si je na fotografii?

Na snímku vlevo dole není žádný šrab, ale také stejně tak stářím sehnutý k zemi a též mohutným ruksakem zlomený Vašek Toman. Na obálce časopisu Kaktusy č. 1 v roce 2011 pravděpodobně uvidíte pěknou kytičku, kterou zvěčnil. Nebo ne-e, zase fabulace? Už to tam tedy konečně bude?

Brazil bez cenzury - část 1. | 2.

Rudy Krajča
E-mail: 
rudy.krajca(at)seznam(dot)cz

 

zpět