Ve sbírce Libora Kunteho - únor 2010

Idyla na konci února

Už leden mi přišel urputně dlouhý a krutý a to nejen proto, že má jedenatřicet dní.
V zajetí této filozofie by musel být únor nejmilejším zimním měsícem, protože má jen neskutečných 28 dní. Opak je pravdou – únor stojí ještě víc za vyliž kapsu než ten předlouhý leden.

Do toho všeho přicházejí vědci z NASA s teorií zkrácení dne o 1,26 mikrosekundy v důsledku vychýlení zemské osy chilským zemětřesením až o 8 cm, když se úhel vychýlení změnil o 1,7 tisícin úhlové vteřiny. Sám jsem udiven, jak mě tato závažná informace nechává klidným! Propočítám-li o kolik wattů elektrické energie prosvítím za dalších cca 30 let navíc důsledkem prodloužené tmy, dojdu jistě k nějakému zásadnímu číslu (zhruba 20 až 30 Wattů) a stejně jsem v klidu – nemohu se totiž tma netma dočkat jara.

Vrt v anglickém trávníku

Dnes jsem se vrátil odpoledne domů a čekalo na mě překvapení. Na zahradu vtrhli vrtáci! Je to takový druh škůdce, který napáchá neskutečné svinstvo, ale ve finiši je za ním vidět kus práce ve formě vrtu naplněného kvalitní vodou.

Dílo zkázy s nejistým výsledkem

Ovšem to co předchází této skvostné vymoženosti je nepředstavitelný bordel, který by po sobě nezanechalo ani stohlavé stádo divých sviní doprovázené dalšími příbuznými.

Spokojený hydrogeolog

Jediné co nás posouvá k jaru jsou výsevy – a že se jim letos poměrně daří snad dokumentují dvě fotografie kaktusů a agáví. Po dnešku nemám příliš sil na komentář a tak jen pár fotografií s přáním krátkého nástupu jara. Už aby to bylo, herdek!

Alespoň, že se daří výsevům kaktusů...

…a agáví

S úctou jaro vyhlížející
Libor Kunte

Text a foto: Libor Kunte
E-mail: kuntelibor(at)volny(dot)cz

 

(C)

zpět