Vybráno z nabídkového katalogu

ATLAS KAKTUSŮ A NOVÝ POŘADAČ

Atlas kaktusů jako už tradičně vyšel současně s nabídkovým katalogem. K distribuci dochází jako vždy začátkem listopadu.

V té souvislosti je na místě upozornit na dvě novinky. Pro letošní distribuční rok (to jest od katalogu ke katalogu) jsme připravili velmi atraktivní nabídku – kompletní paré všech 22 ročníků (tedy mimo č. III/2008) za velmi atraktivní cenu – a to 3500,- Kč. Je to velká šance pro letošní sezónu, šetří se 850,- Kč !!! Je to také skvělý nápad pro vánoční dárek. Protože Atlas kaktusů je dílo, které nemá na světě obdoby. A jak stárne a sílí, tak rychle nabývá na ceně.
Nutno dodat, že připravujeme umístit na webu scan všech listů Atlasu III/1988, aby si každý mohl vytisknout tento chybějící díl doma na své tiskárně.

Další dobrou zprávou je, že se podařilo vyrobit tradiční speciální šanony na Atlasy. Nabízíme je pod katalogovým číslem Z 500 a stojí 160,- Kč. Protože jsme nemohli vázat mnoho peněz (nechali jsme jich vyrobit jen 200 kusů), budou asi brzy rozprodány.

Novinkou je také to, že chrudimský Spolek pěstitelů kaktusů rozhodl o předání nadnormativních zásob Atlasů pro potřeby kroužků kaktusářů a školních a obecních knihoven zdarma, resp. za cenu poštovného. Balík obsahuje asi 15 ročníků Atlasů (cca 4 kg papíru), poštovné i s manipulací jsme určili na Kč 100,- Kupodivu, mnoho zájemců se neozvalo, takže asi 30 paré můžeme rozeslat – nabídněte tuto možnost institucím ve svém okolí.

OBJEDNÁVKY E-MAILOVOU POŠTOU

Zdá se, že lidová tvořivost, s rozmachem internetu nabobtnala do nevídaných rozměrů. Je až neuvěřitelné, kolik různých tabulek, jakou škálu barev, a jaké množství různých formátů jsou schopni zájemci o naše služby vymyslet. Protože ani my tu nejsme žádní počítačoví mágové, stiskneme jenom tlačítko PRINT – a na třech papírech nám vyleze důmyslná objednávka za 50 kaček, kde navíc chybí adresa, protože ta nemůže být společně v jednom připojeném souboru, ale jen v těle zprávy. Takže pak z distribuce přijdou se žádostí „najdi adresu k této objednávce“ – a to si dovedete představit jak se v historii stovek e-mailů hledá právě ta jediná, kde chybí datum, jméno i adresa.
Často se nám stává, že v excelovém souboru je několik listů – my otevřeme a vytiskneme právě ten jeden první..., ostatní dohledáme až po reklamaci.
A jak je to ideální?

Ideální je sloupec katalogových čísel a počet – tedy viz vzorek:
Semena:
1698,3 1x
1458,3 1x
1552,3 1x

Z 153 5x
Z 500 2x
Z 1025 100x
atd, atd, + adresa, nejlépe i se zákaznickým číslem. Vše postačí odeslat i jako prostý text v těle zprávy.

Před lety (spíše desetiletími) jsme naléhali na zákazníky, aby si své číslo někam dobře zapsali. Nyní se nám ozval jeden náš dávný zákazník, že má číslo už přes čtvrtstoletí stále ještě vyškrabáno na spodní straně kuchyňského stolu. Docela jsme se pobavili a tak nás napadlo, že bychom to mohli doporučit i dnes. Když své číslo do objednávky nenapíšete – je to pro nás jen minutka zdržení. Ale šedesát chybějících zákaznických čísel – to už je dobrá hodina, kterou musíme svým zaměstnancům draze zaplatit.
A ještě něco. Snažte se psát objednávky co nejstručněji. Nejde nám o počet potištěného papíru, jde spíš o ten krásný strom, který je zbytečně poražen...

INTERNET KONTRA PAPÍROVÝ KATALOG

Katalogy a jejich distribuce nás ročně stojí několik desítek tisíc korun. Jednu cestu do Mexika bych za to pořídil. Tak je předpoklad, že do budoucna bychom rádi množství papírových katalogů co nejvíce omezili a co nejvíce tuto službu přenesli na internet. Máme tedy prosbu k těm, kterým nabídky postačí v digitální formě – dejte nám to vědět. Za to vám patří náš velký dík. A opět – budete mít dobrý pocit, že zase jeden ztepilý smrk zůstane stát – i když při dnešních cenách plynu a uhlí...?

DLUŽNÍCI
Kupodivu, není jich tolik, jak by se dalo čekat, při našem způsobu posílání zboží (bez dobírky a se složenkou). Asi je to proto, že kdo má rád kytky, obvykle je také dobrý člověk. Ale najdou se neřádi. Jeden je už u soudu a půjdou po něm exekutoři. Nějaký pan Pohl z Jesenice. Další tři budou následovat.
Do ciziny zboží posíláme už jen po zaplacení předem, neboť i zde se neplatiči najdou. Jejich jména jsem rozeslal na víc než tisíc adres do zahraničí, kde se nám jen obtížně uplatňuje cesta práva. A třeba budou jejich jména zajímat i Vás. Jsou to:
Joaquin Lozano Perez, Esp.: € 300; Tochowicz Darius, Polska: € 400; Khachan A., Rossia: € 210; Mushtaq Ah., Pakistan: € 50; Spindler J. Germany: € 25; Espen Mark, Luxemburg: € 25; Farkas Rich, Hungary: € 50
- No, a zase by to vyšlo na krásnou letenku do Mexika. Myslím, že nám to patří, za důvěru se platí. Proto zejména novým zákazníkům do Česka budeme posílat na dobírku a do zahraničí až po platbě předem. Bude s tím o dost víc práce, ale jinou cestu nevidím.

DALŠÍ DÁRKOVÁ PUBLIKACE NA NAŠEM TRHU (partneři kaktusářů, přemýšlíte, co pro toho svého nebo svou koupit k vánocům?)
Ladislav Horáček: KOUZELNÁ BOLIVIE

Vydáno vlastním nákladem za podpory skupiny ČEZ. Rozměr 230 x 160 mm, 254 stran na křídě, 301 barevných fotografií, vázaná, pevné desky bez přebalu.

Ladislav Horáček navštívil Bolívii za posledních 11 let šestnáctkrát. Na dovolených zde strávil celkem téměř 9 měsíců, nachodil tisíce kilometrů v přírodě a najezdil po neuvěřitelných cestách jistě 50 000 km. Díky dobrým komunikativním schopnostem a respektování domácích si vždy získal jejich důvěru a také, a to není vždy běžné, jejich souhlas s fotografováním. Rozhodl se vydat o svých cestách svědectví především formou obrazové publikace.
Kniha Kouzelná Bolivie Ladislava Horáčka přinese čtenáři prostřednictvím fotografií bezprostřednost kontaktu a pravdivost obsahu. Je stejně živá a přitažlivá jako Bolívie sama.

Zájemci o tuto knihu ji mohou získat v zásilkové prodejně Chrudimský kaktusář, za velmi příjemnou cenu 250,- Kč

INTERNETOVÉ NOVINY I. N. CACT – WWW. CACT.CZ/NOVINY:

Právě jsme oslavili důležité jubileum, noviny vyšly v říjnu už po sté! Sto výtisků visí na
webu. Také proto chci poprosit všechny čtenáře. Napište o svých zkušenostech. Co se Vám osvědčilo při výsevech, roubování, přepichování..., co vám pěkně vykvetlo. Jsou to Vaše noviny, tvořte je společně.
Předsedové spolků – informujte ostatní nejen o tom, kdy bude jaká akce, jaká výstava. Napište také o tom, jak se akce povedla, jak se výstava líbila. Články doprovoďte obrázky (nebo spíš obráceně – obrázky doplňte textem – stačí pár slov). A za to Vám patří dík!

NAPSALI NÁM:

Ctená predajňa,
kaktusy a samozrejme aj sukulenty sú mojou srdcovou záležitosťou (teda okrem mojej manželky a syna :-) ) ako aj rastliny žijúce v extrémnych podmienkach všeobecne.
Chcem nadviazať na dávnejšiu spoluprácu, či skôr konkrétne nakupovanie semien a rastlín od Vás. Veľmi si cením hlavne kvalitu, ktorú som od Vás vždy dostal, ako aj nesmiernu „trpezlivosť“, keď som meškal s platením. Momentálne samozrejme ako náhle niečo objednám, radšej to platím dopredu, aby nevznikla žiadna nedorozumenia. Zriadil som si malú (rodinnú) firmu, kde sa chcem venovať všetkým enviromentálnym a záhradkárskym problematikám, ako aj vytvoreniu referenčnej zbierky rastlín, ktoré sú v prírode na pokraji vyhynutia (alebo už sa v prírode nevyskytujú). Samozrejme aj propagácii kaktusov a sukulentov medzi mládežou, kde som našiel mnoho pozorných poslucháčov a snáď aj nadšených kaktusárov.
Poviem Vám, že som neveril vlastným očiam, keď som našiel zopár balení semien kaktusov, rastlín a sukulentov, ktoré som si u Vás objednal v roku 1997 a ktoré mi na počudovanie tento rok (2009) po viac ako 12 rokoch vyklíčili!
Povodne som Vás chcel navštíviť na zatváraní sezóny v Chrudimi tento rok, ale rodinné záležitosti mi momentálne neumožňujú vycestovať.
Zatiaľ toľko
S pozdravom a s úctou KudlanaADOPCE NA DÁLKU

skončila nám jedna adopce, peruánské děvčátko díky vaší podpoře (nákupu bodů Z 100 – jeden bod v ceně 1,- Kč) dostudovalo střední školu. Na vysokou školu se nedostalo. Škoda, že jen náhodou bychom mohli získat další zprávy z jejího života. Aby nebyla tak smutná a měla na nás nějakou vzpomínku, poslali jsme jí řetízek se srdíčkem z českých granátů.
Adoptovali jsme další dvě děti ze stejné nadace Inka (viz www.inkaperu.cz). Jeden je už starší chlapec, kterého jeho česká kmotra z finančních důvodů už nemohla podporovat, a jedno děvčátko ze základní školy. O všem novém podrobně informujeme v internetových novinách.
 

Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět