100. jubileum

Milí přátelé, kolegové, milá redakce,
jak tak stále listuju v IN, zjišťuji, že říjnové číslo je sté v pořadí a tedy že se naše (doufám, že to mohu napsat) IN přehouply do věku kmetského. Na jejich vzhledu to však není naprosto patrno. Spíše mládnou, sílí a stávají se stále čtivějšími a zajímavějšími.

Už jsem to kdesi psal, že hned po jejich objevení se pro mne staly nejužívanějším nástrojem při mém počínání (když nepočítám ruce, neb hlava už za mnoho nestojí) kaktusářském a zdrojem většiny nových informací z našeho oboru.

První vydání Internetových novin Cact.cz - leden 2001

Pokorně přiznávám, že fotky tu uveřejněné stahuji do své fotodatabáze a divil by ses, jak už je veliká. Též některé seriály pročítám stále kolem dokola, neb tu se mi objeví ve výsevu kytička z toho sběru, co byl na fotce v tom a tom čísle, tu je kytka s lokalitou, která obrázky zdokumentována tam a tam a tak pořád. Zkrátka, IN jsou pro mě čtením a zkoumáním téměř denním. Jen mně je trochu líto, že těch, kteří mají nafoceno a naježděno, se v nich stále objevuje málo a díky každému, kdo sedne a napíše cosi a pošle obrázky.

Poslední dobou sleduji putování Marina Tvrdíka a Vaška Šedy skoro jako detektivku, o starých šlágrech Vládi Basovníka („Trnitým Mexikem“ a „Oploceným Mexikem“) ani nemluvím.

A tak Tobě i všem Tvým všem mladým i starým přátelům, kteří se na vzniku IN podílejí, přeji hodně chuti do dalších čísel, spoustu inspirace a víc nových dopisovatelů. V prachu se kořím před panem Podešvou, jehož práci nepřestávám nad každým novým číslem velebit a klanět se jí. Takže do dalších mnoha stovek čísel všechno nej a do těch stých vyrobte nějakej webovej dort, neb dle mého soudu si to ty noviny zaslouží.

S úctou a poděkováním přispěvovatel a čtenář Pavel
 

Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět