Kaktusy a děti

Mnoho se v kaktusářských kruzích diskutuje o tom, co dělat pro propagaci našeho krásného hobby. Myslím, že jedna z nejsnadnějších cest je – začít si povídat o kaktusech s dětmi. A tak vznikla myšlenka internetového kroužku, založeného na různých kvízech, soutěžích a povídání, s cílem děti zaujmout, podpořit je ve snaze do tajů pěstování a poznávání proniknout. Internetový kroužek je fajn i proto, že děti si můžou najít čas kdykoliv, bez toho, že by musely každé úterý… Internetový kroužek je vhodný pro děti od 12 let, ale vůbec to není pravidlo.

A tak vyzýváme přátele kaktusáře, kteří by byli ochotni s organizací akce pomoci. Vyzýváme kaktusáře, aby se pokusili dětem tuhle informaci předat, a to třeba i předáním této informace do škol. A pokud tyto řádky děti čtou – ať svůj zájem účastnit se projeví přihláškou v níže uvedeném formuláři.

Začátek činnosti by byl v průběhu října, kdy také sdělíme výsledek. Dětem by byl na jimi udaný e-mail každých 14 dnů až měsíc odeslán text s několika málo informacemi a zároveň i soutěžní otázkou, na níž by bylo možné vyhledat odpovědi na internetu. Těm nejúspěšnějším by pak byly odeslány výhry zdarma, např. semena (nyní zrovna jsou k dispozici semena krásných astrofyt, která daroval pan Roman Pavlica z Brna). Samozřejmě i s návodem k výsevu a dalšímu opatrování.

Všechny děti by se mohly účastnit jednodenního sympozia, které by bylo pro ně každý rok, v různých městech organizováno.

Formulář – akce KAKTUSY A DĚTI

Jméno a příjmení:
Datum narození:
Poštovní adresa:
E-mail:
Mobil: 

Těšíme se na nové kaktusáře!
 

Pavel Pavlíček
koordinátor akce
E-mail: interkaktus@seznam.cz
 

zpět