Návštěva v Albuquerque

Lokalita Sclerocactus parviflorus

Na přelomu června a července se v Albuquerque zastavila česká kaktusářská výprava. Přespala na našem pozemku a ráno jsme vyrazili na krátký výlet za kaktusy.

Echinocereus triglochidiatus kousek za San Ysydro

Návštěva dopadla podle našich představ, doufám, že byli všichni spokojeni. Našli jsme všechno, co jsme najít chtěli, počasí bylo fotogenické a skleráci měli krásně barevné plody, tak se dobře fotilo.

Escobaria misouriensis San Ysidro

„Ještěrka“

Napřed jsme jeli za San Ysidro. Tam to Pavle znáš, dole rostou poměrně velký skleráci a pěkná forma Echinocereus triglochidiatus, a pak jsme šli na kopec a tam jsou zase Sclerocactus parviflorus a Escobaria misouriensis, E. vivipara, jiná forma Echinocereus triglochidiatus, E. coccineus, E. fendlerii. Roste tu taky pár opuncií, pěkná je hlavně O. ursina. Poslední jsme našli na zpáteční cestě k autu. Toumeya papyracantha rostla kousek od silnice. Dokonce jsem našel jednu i před plotem.

Toumeya papyracantha

Pohled na Gabezon Peak

Rostou tam všude, před lety jsme jich našli mraky. Rostly nahoře na kopci, tam byla taková malá plošina a tam jich rostlo snad sto. Od té doby už jsem ten plácek nenašel.
Pak jsme se na zpáteční cestě zastavili na dalším nalezišti Sclerocactus parviflorus, co jsem objevil kus za mým barákem v poušti. Je to asi tak 5-6 mil severozápadně od domu. Našli jsme tam hodně rostlin, většina měla krásně barevné plody, tak se zase dobře fotilo.

Escobaria vivipara

Sclerocactus parviflorus západně od Rio Rancho
 

Text i foto Ríša Kalaš
Albuquerque
 

zpět