Reakce na článek Kristalon atd.

Pavle,
…v posledním čísle I. N. Cact článek Kristalon atd.: autor na začátku mluví o dusičnanu amonném, vznikajícím podle Chvastka při bouřce, pak že si kilo chemikálie opatřil, v závěru že fosforečnan draselný je skutečně výborná věc. Jsem z toho jelen. Zda kytky ledkoval, nebo superfosfátoval. Pokud superfosfátoval, tak by bylo dobré, kdyby uvedl, zda použil primární, sekundární, nebo terciální fosforečnan, jinými slovy dihydrogen-, hydrogen-, nebo fosforečnan draselný. Vono je v tom docela rozdíl. Já tohle používám asi tak 25 let, ale takové růstové výsledky jsem nezaznamenal. Pokud teda neledkoval.

Václav Šeda

Dobrý den,
vážený pane, vaše Internetové Noviny se mi velmi líbí, je v nich spousta užitečných informací a vždy netrpělivě čekám na další číslo. V květnovém vydání jsem v článku „Kristalon atd.“ narazil na jednu nesrovnalost. V začátku článku autor mluví o dusičnanu amonném a v závěru uvádí fosforečnan draselný. Mohli byste prosím požádat autora o opravu, kterou chemikálii ke hnojení kaktusů použil?

Děkuji. Zdravím z Vysočiny.
Petr Čaněk

A zde je odpověď:

Ahoj Pavle,
keď sa mi niekde v texte objavil fosforečnan draselný je to omyl. Používam a píšem o dusičnane amónnom, čim sa ospravedlňujem čitateľom za chybu. Či je primárny, alebo sekundárny neviem. Neviem vôbec čo to znamená. V školských potrebách si kúpim kilo dusičnanu amónneho a dávkujem to lyžičkou od Kristalonu. Tie fotky hovoria za všetko. Takže dusičnan amónny!

Milan

Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět