Den po dni v Baja California (4)

24. 2. – pátý den

Společné foto na břehu Cortézova moře

Ráno po snídani si jdeme drobet zaplavat. PP fotí jednotlivé portréty členů výpravy, všechny pak u kostry hlavy pejtvákovce.

Míra Černý a lebka plejtvákovce

Balíme a vracíme se do Bahia Los Angeles pro benzin a nějaké zásoby. Cestou pozorujeme vyhřívající se černé ptáky, sedí s roztaženými křídly na vrcholech Pachycereus pringlei.
Dál naše cesta vede asi 50 km na jih k zátoce Bahia de Las Animas, kde na stráni po levé straně fotíme Echinocereus ferreirianus a Ferocactus gatesii.

Ferocactus gatesii, Bahia de Las Animas, BC
 

Při návratu na hlavní směr Bahia Los Angeles Luděk zjišťuje že mu chybí doklady, peníze a vše ostatní co měl v ledvince. Všichni jsme z toho smutní, protože se netěšíme na okamžik, kdy nás bude Luděk žádat o půjčku. Luděk, Libor a Pavel P. jedou zpět na stráň, ostatní zůstáváme na pláži.

Ferocactus gatesii, Bahia de Las Animas, BC

Čas využíváme ke koupání a pozorování místních rybářů kterým se podařilo ulovit pár podměrečných žraločků. Kluci se poměrně brzy vracejí, doklady našli. Ne někde v křoví, ale na Mírově sedačce. Uvažujeme, jestli je možné, že by měl Míra tak bezcitnej zadek, aby tu rozměrnou ledvinku bez povšimnutí zatlačil do škvíry mezi sedadlem a opěradlem. Protože Mirek je dost pravicově zaměřený a postrádá soucit s chudými dentisty, netroufáme si dojít k jednoznačnému závěru, zda se jednalo o úmysl, a nebo o náhodu.

Květ akácie

Protože je dost pozdě, zastavujeme v Bahia Los Angeles na večeři (kuře v alobalu za stovku v pesetách). Vyjíždíme směr silnice č. 1, rychle se stmívá tak pátráme po nocležišti. Po pravé straně silnice nacházíme dost placu pro všechny stany. Je už pěkná tma. Stavíme stany, dáme nějaké pivo a každý jak chce odchází spát.

S použitím deníku Pavla Randy připravil Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět