Den po dni v Baja California (3)

23. 2. – čtvrtý den

Stráně s porosty  Pachycormus discolor

Ráno po snídani a se sbalenou bagáží, když drobek zesílil sluneční svit, fotíme stráně nad tábořištěm, porostlé výstavními Pachycormus.

Pachycormus discolor

Při odjezdu se ukazuje že jsme nezajeli moc dodře, v písčitém terénu se nám zahrabává auto. Asi po půl hodině se nám daří vytlačit auto na pevnější cestu a pokračovat dál, směrem na Bahia Los Angeles. Projíždíme nehostinnou krajinou po velmi špatné cestě. Luděk skáče na zadní sedačce, přitom se snaží určovat rytmus pitného režimu. Pavel levačkou nenápadně pohání Libora k větší rychlosti. Libor na oplátku pokládá otázku. Zprava dobrý? Široko daleko jsme přitom jen naše dvě auta.

Lophocereus schottii

Na dalších zastávkách postupně fotíme Lophocereus schottii, Ferocactus tortulospinus, Bursera a Pachycormus, Mammillaria dioica, Idria columnaris a Pachycereus pringleii.

Ferocactus tortulospinus

Bursera spec.

Mammillaria dioica

Vracíme se na MEX č. 1 a hledáme pěkná místa podle Lukešů (z minulých cest). Na dalších zastávkách ve směru na Bahia Los Angeles se rostliny opakují a tak vždy po krátkém čase jedeme dál. V Bahia Los Angeles zacházíme na jídlo za 100 peset.

Idria columnaris a Pachycereus pringleii

Libor mezi tím sonduje možnost výpravy na ostrov Anchel De La Guarda. Domácí jej odkazují na seňora Čokoládu. Po malém bloudění jsme ho našli, ale po krátkém jednání výlet za Ferocactus johnstonianus musíme oželet. Je sobota, ostrov je národním parkem, povolení k cestě dostaneme nejdříve v pondělí, a ani to není jisté. Tím padá jeden s cílů této výpravy. Mírně zklamáni odjíždíme na asi 5 km vzdálenou pláž, kde nacházíme dobrý nocleh.

S použitím deníku Pavla Randy připravil Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět