Mladí kaktusáři v Brně


Další kroužek kaktusářů funguje v Brně. Není to výzva pro kluby a spolky, aby hledali a nacházeli mezi svými obětavými členy i kaktusáře, kteří by trochu svého času ve prospěch nejmladší generace věnovali? Více informací -pp-.


 

Kroužek Kaktusáři
Zájmový kroužek Kaktusáři byl založen v roce 1990 ve Středisku volného času – Lužánky,
Lidická 50, Brno. Od té doby prošlo kroužkem několik desítek dětí. Děti se scházejí jednou týdně ve středu v 15:30 ve skleníku č. 2.

V kroužku děti vysévají semínka kaktusů, roubují , pikýrují semenáčky a sází menší rostliny. V jarním období opylují děti květy, později sbírají semena a ke konci školního roku osazují keramické nádoby. Kroužek je zaměřen i na pěstování běžných druhů sukulentů a v zimním období je praktická činnost obohacena pěstováním bonsají, orchidejí, masožravých rostlin a běžných druhů pokojových květin.

Program je při každé schůzce obohacen odbornými soutěžemi například v podobě přírodovědných stezek či osmisměrky. Při každé soutěži dostávají děti body do celoroční soutěže „O nejlepšího pěstitele“. Jednou až dvakrát ročně navštívíme výstavu nebo soukromou sbírku.

Kroužek má dobré zázemí v podobě sbírky až čtyřicetiletých rostlin na ploše 40 m2, a
velkou pracovnu přímo ve skleníku, s veškerým potřebným vybavením.
 

Jirka Trávníček
E-mail: travnicek(at)luzanky(dot)cz
 

zpět