Den po dni v Baja California (2)

22. 2. – třetí den

Trasu je nutno dopředu důkladně promyslet, abychom se stejně nakonec ztratili

V noci funí silný vítr, stany se pokoušejí vzlétnout, ale nejsme žádné podměrečné váhy, takže ráno zjišťujeme, že ztráty jsou nulové. Liborek ještě spí, trochu nahlas, no startující boeing by ho jen obtížně trumfl. Pavel mu chtěl pomoci s jemným probuzením, takže mu vytahuje tyče od stanu. Dezorientovaný Libor, s dozníváním nějakého asi erotického snu, se několik minut z pasti nemůže vymotat. Používá své nejbrutálnější nadávky, jako například jejda nebo sákryš. Ostatní z toho mají docela velikonoce.

Libor marně hledá nouzový východ

Po snídani, asi tak na hodinku, vybíháme na kopec nad kempem. Rostou tu už Pachycereus pringlei. Nasedáme a jedeme dál. Vyjíždíme na hlavní cestu, kde se opět podrobujeme vojenské přesile. Pár otázek a odpovědí na téma odkud a kam. Rutinní nahlédnutí do aut a můžem jet dál. Míříme k San Felipe, po levé straně nádherný pohled na Cortezovo moře. V San Felipe doplňujeme zásoby. Pivo, led atd. Pod kopci fotíme louky rozkvetlé nekaktusovou florou.

I nekaktusová jarní flóra dokáže poutníka potěšit

V tuto roční dobu je tu festival barev a vůní, za pár týdnů tu bude už jen rezavá tráva. Vracíme se a zajíždíme na pláž kde se někteří z nás poprvé koupáme v moři. Dál projíždíme po pobřeží pustou krajinou kde jediným co se dá fotit jsou dvě hromady lastur nedaleko jediného domku. Asi jedí jen škeble. Na další zastávce je to již veselejší. Bursery, mamilárie, Fouquieria a na dalších dvou zastávkách opět rozkvetlé louky. Nacházíme pěkný kemp po pravé straně pod kopcem.

Kempování uprostřed vůně rozkvetlé krajiny

Rozděláváme oheň, Láďa bere kytaru, Pavel, Vašek a Libor vyprávějí veselé příhody z cest. Všechny rozveselila rozverná příhoda Vaška Jakubce, o tom, jak polonahý spadl do mohutného keře Opuntia microdasys a pak si nechal holit hřbet od milionu glochid, nebo o tom, jak v návalu obrovské žízně vypil půl PET lahve benzinu do vařiče. Vašek prostě ví, čím nám ostatním udělá dobře. Tehdy ještě po čtrnácti dnech, když vlezl do zpátečního letadla, při posazení se mu skrčilo břicho a trochu si krknul, pilot přerušil přípravy ke startu a zjišťoval, jestli mu někde neuniká palivo.

Večer klasika - ohýnek a písně Vládi Šamalíka, vedle pobrukuje Pavel Randa

Zvedá se opět silný vítr, některé stany se přesunují i o desítky metrů jinam. Ti, kterým stany stojí na místě, jsou děním velmi rozveselení.

S použitím deníku Pavla Randy připravil Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek(zavinac)chrudim(tecka)cz
 

zpět