Dopis o rezignaci předsedy SPS

 

SEKCE PĚSTITELŮ SUKULENTŮ SE SÍDLEM V PRAZE
Registrovaná MV ČR od 15.11.1990 pod č.j.: VSP/1-3212/90-R
Bank. spojení: 67230329/0800 IČO: 69061611

Dopis všem členům SPS, především však těm, co se na činnosti sekce aktivně podíleli.

Vážení přátelé,
dovoluji vám všem osloveným oznámit, že k 1. květnu 2009 ukončím veškeré své aktivity ve prospěch sekce. Ano, berte to jako uváženou rezignaci na funkci předsedy a ne jako špatný vtip. Moje hlavní důvody jsou následující:

  1. Jsem zakládající člen a od roku 1989 předseda. To je nejméně dvacet let práce (byť ne každodenní), z 99,9 % zdarma, bez finančního ocenění.

  2. Za pár týdnů mi bude 60 let a ze zdravotních i pracovních důvodů se chystám do předčasného důchodu.

  3. Mám rozpracovaná dvě díla propagující pěstování sukulentů, jejichž dokončení bude trvat více jak rok. Zvláště tedy letos nemám čas na práci pro SPS.

  4. Moje sbírka díky loňské přestavbě skleníku a mizerné péči v letech 2007 a 2008 potřebuje generální údržbu a oživení.

  5. Činnost SPS jsme již několik let nazpátek zajišťovali ve třech lidech a neskončili jsme v roce 2005 jen proto, že pokladnu zachránil př. Ullmann. Př. Raab skončil v SPS k 1. lednu a důvody mnohým z vás sdělil sám osobně.

  6. Vydávání tištěných ročenek přestává být zajímavé, protože jako houby po dešti vznikají a rostou webové stránky zaměřené na naši společnou zálibu. A co víc, jejich informační hodnota je často velmi vysoká. Námitky typu: Kniha je kniha, časopis je časopis do jisté míry uznávám. Ale kdo chce, tak si pro sebe dneska sežene obrovské kvantum konkrétních informací a má neomezenou možnost uložit si to doma i v tištěné podobě.

Děkuji vám všem za spolupráci a zvláště si cením podílu těchto přátel: Jiřího Štembery, Zdeňka Raaba, Ing. Ivana Běťáka, Jaroslava Ullmanna, MUDr. Svatopluka Ryby, Miroslava Valachoviče a v posledním období i Radmily Matulové. Koho jsem nejmenoval, nechť se prosím neurazí, chtěl jsem ocenit jen ty nejaktivnější.

Jak dál? Nabízí se 2 řešení:

  1. Činnost k uvedenému datu 1. 5. 2009 ukončit vydáním rozšířeného čísla Adenium 2009. (Zatím mám jediný příspěvek od př. Hanáčka.). Pak protokolárně zrušit účet v bance, registraci u MV ČR a zbylé finance podle stanov převést na účet zastřešující organizace, tj. SČSPKS.
     

  2. Co nejdříve, tj. do 15. března 2009 se najde nejméně trojice lidí, která bude pokračovat dál a celou agendu, pokladnu i další náležitosti, protokolárně ode mne (případně i od pokladníka, pokud i on by chtěl skončit) převezme. Předání by se mohlo uskutečnit v Praze při Sympoziu SPKS Praha 28. 3. 2009.


Žádám a prosím všechny oslovené, kteří mají nebo spravují webové stránky o sukulentech, aby na nich tento dopis zveřejnili. (Viz bod 2.)

V Roudnici nad Labem, 31. ledna 2009

Originál dopisu ve formátu PDF
 

Mgr. Jan Gratias
E-mail:
gratias@iol.cz

 

zpět