Přehled jmen rodu Astrophytum


Vážení a milí ctitelé kytek z rodu Astrophytum,
v době, kdy se vyšilovalo s digitostigmou, superkabuty a onzuky, jsem si řekl, že se podívám, zda podobně „blbli“ i naši kaktusoví předkové stran rodu Astrophytum.

A představte si, že skoro také. Nešíleli z hybrid, ale z kdejaké vločky nebo degenerovaného trnu. Výsledek je přehled jmen druhových, synonym atd., která se postupem času různě na našich jmenovkách vyskytovala. To ostatně pochopíte, když si to prohlédnete v přiložené tabulce.

Pokud bych k tomu sehnal sem tam i foto, tak to bylo ještě lepší. Vy určitě znáte nějakého specialistu, který by byl ochoten se vyjádřit k novým nebo zapomenutým položkám a tento třeba i opravený soubor dát k dispozici všem, kteří mají zájem ale nemají možnosti, čas, trpělivost….Fotky již přes rok řadí, sesazuje atd. jeden z našich kluků, protože já to mám halabala ve „flešce“ a něco málo vypálené na CD.

Pokud uznáte, že to má malou informační hodnotu, tak to vyhoďte. Nebylo to děláno pro vědecké bádání, ale pro zajímavost a zábavu. Pokud se chcete zúčastnit na kompletace obrazového a jiného informačního materiálu k jednotlivým položkám, mohlo by vzniknout časem dobré (i když nikdy hotové) dílko, které bychom mohli poskytnout ostatním čtenářům těchto novin.

Tak do toho - zdravím

Tabulka přehledu jmen rodu Astrophytum ve fromátu PDF
Tabulka přehledu jmen rodu Astrophytum ve formátu MS Excel
 

Autor: Vl. Bureš
E-mail: bures.kakt(zavinac)seznam(tecka)cz
 

zpět