Zamykání sezóny 2008 se blíží


Sobota 27. září 2008 je okamžik, na který se těší spousta našich ale i zahraničních kaktusářů. Časový program je stále stejný, známý a i do budoucna neměnný:

 1. ráno v 8 hod. se otevírá skleník u Pavlíčků, kde se prodávají rostliny s 10% slevou, zavírá se v 19. hod.
 2. od 10 hod. je otevřena burza kaktusů v závodní jídelně bývalé Transporty, kde je také připraven oběd - levná a výživná porce finančně zčásti dotovaná organizátorem burzy
 3. od 14.30 hodin nastává v městském kině Svět blok krátkých, asi třicetiminutových přednášek:
 • 14.30zahájení, předání ceny Zlatého Alberta a krátké povídání
  ing. Josefa Odehnala
 • 15.20Yvone Fričová – stopy A.V. Friče v Paraguay
 • 16.00Vrškový Boris – Cesta za florou Kuby
 • 16.40 Bohata, Myšák a Šnicer - Lophophora
 • 17.20 - Heřtus Pavel - Equador
 • 18.00Vlk Vítězslav – kvetoucí Namaqualand
 • Konec přednáškového bloku – asi v 18.30 
 • od 19.00 hod. Country bál – přátelské posezení, zadaná je restaurace Bowling, Na Borzně, po cestě k biografu. K tanci i poslechu opět bude hrát vyhlášená Country skupina. Další informace budou upřesněny v Burzovním zpravodaji, který bude k dispozici ve skleníku u Pavlíčků.

Ubytování opět v dostatečné kapacitě v internátu Zemědělské školy -
je připraveno na noc z pátka na sobotu a ze soboty na neděli.
Pozor! Domluva je to velmi křehká, jsme velmi rádi, že se tato možnost po letech obnovila a zavázali jsme se, že ubytování proběhne naprosto bez problémů. Všichni víme, proč přestalo fungovat ubytování na průmyslováckém internátu, buďme velmi opatrní, aby tato možnost fungovala i pro příští léta.
Ubytování v internátě je možné si zajistit už nyní na e-mailové adrese kopecka.marcela@centrum.cz, ubytovací lístek dostanete u stolku ubytovatelky Marcelky, u Pavlíčků, v pátek mezi 17 – 21. hodinou a v sobotu mezi 14 – 19. hodinou.
Ti náročnější si mohou dopředu zajistit ubytování v hotelu Bohemia, e-mail: bohemia@chrudim.cz, internet: www.chrudim.cz/bohemia nebo v dalších ubytovacích zařízeních, viz: http://www.navstevnik.cz/chrudim-hotely-penziony-ubytovny/.

Popis cesty pěšky od vlakového (i autobusového) nádraží:
při východu z nádraží vlevo v bok, pochodovat až k podchodu pod železniční tratí a pokračovat ve stejném směru podle kolejí asi 5 minut, pak první odbočkou zatočit vlevo do kopečka, okolo hostince U džbánu, pokračovat pod parkovištěm pod průmyslovkou až na hlavní silnici - výpadovku na Čáslav, tuto silnici přejít šikmo nahoru, v kročit do ulice Krocínova - tou projít až na křižovatku a zatočit nahoru, vlevo do Gorkého ulice, kde po pár metrech narazíte na firmu Chrudimský kaktusář. Zde je volně k dispozici Burzovní zpravodaj, který přináší informace o dalších akcích Zamykání sezóny.

Popis cesty pro motorizované účastníky:
od Čáslavi - po vjetí do uzavřené obce se sjíždí do Chrudimi a před ostrou zatáčkou zatočit na parkoviště pod Průmyslovkou (nad hostincem U Džbánu) - odtud je už na všechny akce jen pár minut pěšky, např. k Pavlíčkům: z parkoviště pěšky zpět na hlavní silnici - výpadovku na Čáslav, tuto silnici přejít šikmo nahoru, v kročit do ulice Krocínova - tou projít až na křižovatku a zatočit nahoru, vlevo do Gorkého ulice, kde po pár metrech narazíte na firmu Chrudimský kaktusář.
POZOR
- v Gorkého ulici nezaparkujete! Je to jednosměrka a strážníci tu vybírají pokuty za parkování na pravé straně!

Informace pro prodejce:
Naskladňování do prostoru burzy je možné zadním vchodem (stejně jako v minulých letech) - od 8.30 hod. Auta nesmí zůstat stát u vchodu! Po vyložení je nutné odjet na parkoviště za administrativní budovou. Vyklizení sálu do 14.30 hod.
Všechna prodejní místa (cca 160 míst) jsou již od loňska předplacená! Další zájemci o prodej a výměnu si mohou otevřít svůj stánek na své riziko a mimo dozor pořadatelů, někde na chodníku, na příchozí cestě k burze.


Pavel Pavlíčel
e-mail: pavlicek@chrudim.cz 
 

(C)

zpět