Galerie kaktusů

Echinocereus pentalophus

http://cact.cz/galerie_test/galerie.htm

Díky aktivitě a ochotě přítele Mirka Krejčího z Letohradu se začalo budovat na našem webu další velké dílo, nazvané GALERIE KAKTUSŮ.

Práce je teprve v začátcích, ale je dobře našlápnutá i s tím, že jednak svým komentářem k danému druhu může přispět kdokoliv z Vás, jednak jednotlivé rody budou mít svého gestora, který bude dohlížet na relevantnost vkládaných informací. Je tu tedy velká možnost i pro další přátele, kteří mají zájem pomoci se shromažďováním informací a obrázků.

Je tu i možnost vkládat ke tomu či onomu druhu další a další obrázky a komentáře, takže časem může být podchycena i druhová proměnlivost druhů, a už nyní se zdá, že po populárním papírovém Atlasu kaktusů se rodí opět dílo ve světě ojedinělé.


Díky za ohlasy, které už dnes Galerie vyvolává, za všechny alespoň jeden – od přítele Vašáka:

Milí Pavlíčkovi,
je to již déle, co jsem od Vás bral semena a pěstoval ve velkém pro radost a děti i vnoučata (ne na kšeft). Po přestěhování už mně nezbývá na kaktusy tolik místa a mám už jen asi 60 ks různých „nenáročných“.
Ostatní jsou u dětí a vnoučat, která se také chytila za osten... Teď jsem náhodou narazil na Vaše stránky a mám tedy kde se "kochat" a vzpomínat. Zvláště ten katalog či galerie mě dostaly. Ach jo, to za našich mladých let nebylo... Škoda, člověk musí občas něco milého opustit.
Děláte to dobře a působíte mnoha lidem radost, tak jako já jí měl při spolupráci s Vámi. Dodatečně Vám děkuji.

S pozdravem Petr Vašák
 


Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek@chrudim.cz
 

(C)

zpět