Výstava v Rakovníku 2007


Členové klubu se presentují svými nejkrásnějšími výpěstky

Tradiční výstava klubu kaktusářů Rakovník se konala od pátku 31. srpna do neděle 2. září 2007 v budově Gymnázia Z. Wintra v Rakovníku. Je to čas zdejšího posvícení a tak byla výstava velmi hojně navštívena jak milovníky kaktusů a sukulentů, tak i zvědavci a náhodnými příchozími.

Organizátoři Martin Pour a Josef Galo

Zdejší výstava má nejen dlouhou tradici, ale i výbornou pověst hlavně pro krásné rostliny, ale také pro zvládnutou organizaci a levné ceny při nákupu. Ani letos v žádném z těchto pohledů nepřišlo zklamání. 

Další z organizátorů - Václav Hlaváček

Nádherné kaktusy a na nevídané množství sukulentů, se těšily oprávněnému zájmu. Vhodným a poučným doplněním byly nástěnky s obrázky rostlin i ze života klubu. O příjemné atmosféře, pěkném prostředí i kytkách vypoví určitě i fotografie.

To nejhezčí z rakovnických sbírek (1)

V prodejní místnosti bylo pořád „plno“. Podle mě si zde vybral každý, ať laik, kterých tu bylo určitě hodně, tak i pokročilí pěstitelé. Obsluha byla letos opět na úrovni, jak z hlediska společenského vystupování, tak ochotou poradit s výběrem, pěstováním a neposlední řadě i se schopností zabalit nakoupené rostliny tak, aby nedošly úhony.

To nejhezčí z rakovnických sbírek (2)

Výroba tradiční kachličky s vyobrazením kaktusu byla sice podle slov předsedy rakovnického spolku J. Gala komplikovaná pro poruchu stroje, ale výsledek je opět velice pěkný a myslím, že i letošní suvenýr bude sběratelsky ceněný.

Nechyběly ani fotky ze života klubu

Výstavu v Rakovníku jsem již několikrát doporučoval a ani letos se od toho neodchýlím – je to jedna z nejlepších regionálních výstav a navštívit ji určitě stojí za to.

Pult s prodejem v obležení


Text a foto: JUDr. Milan Holeyšovský
e-mail: M.holeysovsky@seznam.cz 

 

(C)

zpět