Ohlédnutí za výstavou v Brně


V 76. (prázdninovém) čísle I. N. Cact.cz byla pozvánka na výstavu sukulentních rostlin v Brně ve dnech 7. - 14. 9. 2007, která se konala ve sklenících botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Tato pozvánka byla doplněna bohatou fotodokumentací z výstavy v roce 2006.

Myslím že následující obrázky z této již tradiční akce nabízejí zajímavé srovnání, jak expozice vypadaly loni a jak letos.

K tomu mohu dodat jen to, že výstava opět nezklamala. Zase byla v něčem stejná a v něčem jiná, originální. 

Stejná byla základní sestava vystavovatelů: Manželé Tomandlovi, Z. Ježek, P. Pavelka, O. Potyka ml. a st., E. Sedlák a V. Sedláček. Jiná byla úprava expozice a zcela určitě bylo jiných i mnoho jednotlivých exponátů.

Kaktusů bylo poskrovnu, zato milovníci sukulentů a bromélií si určitě přišli na své. Zajímavá byla nabídka literatury a úseku přechodu mezi dvěma skleníky i výstavka tzv. přadných (textilní surovinu poskytujících) rostlin.

Nechyběl prodej přebytků a nechyběla samozřejmě ani ochota pořadatelů poradit s řešením pěstitelských problémů. Výstavu jsem navštívil spolu s přáteli z KK Ústí nad Labem a všem nám nebylo líto bezmála 800 ujetých kilometrů (tam a zpět). Děkujeme za pěkný zážitek a přejeme pořadatelům hodně elánu pro pořádání dalších ročníků!


Text a foto: Mgr. Jan Gratias
e-mail: gratias@tiscali.cz

 

(C)

zpět