Výstava KK Tábor 2007


Klub kaktusářů Tábor pořádal výstavu ve dnech 1. až 4. 6. 2007 v areálu Botanické zahrady Střední zemědělské školy Tábor. 

Jde o výborně zvolené místo. Zmíněná škola je jednak snadno k nalezení na hlavní táborské třídě a Botanická zahrada se nachází v jejím zadním traktu na svažitém terénu. Jde o nádherné přírodní prostředí umocněné  uměřeně vysázenými rostlinami, keři a stromy a se skleníky umístěnými tak, aby nenarušovaly harmonický ráz místa.

Kaktusáři instalovali ve spodní části výstavní fóliovník a před ním stříšky a stoly pro prodej přebytků. Uspořádání ve výstavní části bylo výborně vymyšleno a vše zde fungovalo jako po drátkách. Organizátorů byl dostatek a to vstřícných a ochotných poradit začátečníkům  i pohovořit zasvěceně s návštěvníky již odborně zdatnějšími.

Co mě uchvátilo byly rostliny skutečně výstavní. Je jasné, že na výstavy každý veze ty nejlepší kusy a zde se to potvrdilo v plné míře. Mnohé napoví i fotografie. Rostliny bez vad, přitom aranžované podle rodů a ty zase velice chytře mixované podle velkosti a kvetení, do toho nekaktusové sukulenty, takže celkový dojem násobený krásným slunečným počasím a přírodním prostředím Botanické zahrady, byl skvostný.

Návštěvníků bylo dost, ale  dostatečný prostor umožnil,  aby se všichni bez komplikací vystřídali v části výstavní i prodejní. Ta byla velice bohatě zásobena a  ceny, jak už to na výstavách bývá, více než lidové.

Výstava v Táboře se mi moc líbila, takže mohu organizátorům jen pogratulovat a každému táborskou výstavu doporučit.


Text a foto: JUDr. Milan Holeyšovský
E-mail: M.holeysovsky@seznam.cz
 

(C)

zpět