Jarní výstava kaktusů a sukulentů Praha 2007


Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů v Praze pořádal jarní výstavu v době od 9. 6. do 24. 6. 2007 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK V Praze na Slupi.

Program a garanti byli následující:

Výstavní expoziceGarant
85. výročí klubu – texty, fotografieVladislav Šedivý
Fotografie z minulých výstavViktor Havelík
Fotografie z cestKarel Halbich
Co se vystavovalo v minulostiJaroslav Ullmann
Rod AriocarpusPavel Heřtus
Rod EuphorbiaPetr Pavelka
Kaktusy kvetouVáclav Kopecký
Rod Tillandsia z karibské oblastiJiří Vaněk
Představení kaktusářského kroužkuAntonín Krejčík
Soutěžní část
Půl metru z mé sbírkyVladislav Kašpar
Můj nejhezčí kaktusVladislav Kašpar
Můj nejhezčí sukulentVladislav Kašpar


Celá výstava se nesla v duchu 85. výročí klubu. Již vstup  s číslicí  85. vytvořenou z bezchlorofylových Gymnocalycií mihanovichii byl moc pěkný. Celou jednu stěnu zaplnily krásné fotografie z minulých výstav, zdařilý byl i nápad ukázat rostliny, které se dříve vystavovaly a atmosféru vhodně doplňovaly dobové plakáty

Do kontextu  velmi dobře zapadla expozice o kaktusářském kroužku ve stanici mladých přírodovědců a nádherné fotografie z cest. 

Tradičně pěkné byly rostliny expozice půl metru z mé sbírky, můj nejhezčí kaktus a sukulent, výborná byla soutěž pro mladé přírodovědce, kteří zde mohli vyplnit anketní otázky. Dobrá organizace v prodejní části jen dokreslovala příjemný a klidný pobyt.

Jako obvykle jsem navštívil i přilehlé skleníky Botanické  zahrady s trvalou expozicí kaktusů a sukulentů a řekl bych, že opatření uskutečněná personálem, např. instalace větráků atd., evidentně rostlinám prospěla. 


Na pražských výstavách vždy obdivuji nápady organizátorů. Pokaždé si myslím, že již nic nového vymyslet nepůjde a jsem rád, že jsem se letos opět zmýlil. Nápady na charakter letošní výstavy byly určitě výborné a výstava zdařilá.Text a foto: JUDr. Milan Holeyšovský
E mail: M.holeysovsky@seznam.cz
 

(C)

zpět