Úvodník (doplněný o důležité zprávy)


Jestli jsem si už jako malé dítě něco nepřál, pak psát úvodníky. Mám pocit, že nic není tak málo záživné a nic tak mnoho nudné. Nicméně – nový rok je tady, s ním i první číslo našich novin, no a napsat úvodník se prostě sluší.

Překvapivá zpráva je, že na letošek nechystáme vůbec nic nového. Kdybych chtěl být trapný, podle pana Čtvrtníčka bych řekl, že jsme chtěli pro čtenáře připravit něco krásného, ale pak jsme řekli NE!

Snad až na maličkost – znovu vypisujeme soutěž o aprílovou povídku s tím, že závěrka bude 25. března. Kritéria: jen obecně – obrázek k povídce být nemusí, ale bude vítán. Povídkou může být i příhoda z cesty za kaktusy, a to nikoliv nutně za moře, ale třeba i jen do Nasavrk. Povídka může být zčásti pravdivá, nebo i od počátku vylhaná. Může to být pomluva někoho konkrétního s dovětkem, že veškerá podobnost je čistě náhodná. Obrázky mohou být kreslené, fotografované, nebo třeba i koláže či montáže. Hlavní kritérium – text by neměl (o mnoho) přesáhnou formát A4, tedy asi 4000 znaků včetně mezer (klikni soubor/vlastnosti...) a obrázků by nemělo být více než 8.

Povídka bude bodována čtenáři, a ta nejlépe hodnocená dostane hodnotnou výhru – krásný kaktus nebo sukulent v hodnotě okolo 500 Kč. A tak se snažte.

Čas od času se přidá další přispívající, třeba i jen tím, že se pochlubí s pár obrázky ze své sbírky. Těch je čím dá tím více, takže od nynějška opublikujeme tyto obrázky jen v případě, že každý z obrázků bude okomentován alespoň osmi slovy.

Omlouváme se všem, kterým jsme v novinách neuveřejnili chválu na klíčivost našich semen či nadšení nad dodanými rostlinkami. Tahle „reklama“ do novin nepatří, a spíše ji z části uveřejňujeme v nabídkovém katalogu.

S postupem času a s nástupem digitálních technologií je čím dál tím snazší napsat a fotkou zdokumentovat zajímavé okamžiky z přírody. A nejlépe ve stylu Šnicerových „krátkých zastavení“. Za to budeme přispívajícím obzvláště vděční.

Díky Vám všem, kteří tyhle noviny čtete. Návštěva průměrně 100 lidí denně není zrovna málo. A to si každý z návštěvníků noviny otevře průměrně 2x, takže počet přístupů se pohybuje kolem 200. Myslím, že jen málokterý kaktusový web na světě má podobnou odezvu. A připomínám zejména těm, kteří se na net dostávají přes vytáčený přístup, nebo těm, kteří kradou chvilky v zaměstnání, že je k dispozici CD s novinami od počátku jejich vydávání, velmi přehledně uspořádané chronologicky, ale i tématicky do rubrik (bližší informace na: http://cact.cz/noviny/ 2006/01/CD.htm., a za pár korun se dá objednat u tvůrce tohoto webu na adrese zdenek.podesva@quick.cz

Očekávám, že do konce ledna se na počítadle objeví krásné číslo – 200 000 přístupů. Komu z Vás se to podaří, napíše nám, a protože obvykle je těch šťastnějších několik, jen jediný bude vylosován a obdrží cenu. Jeho povinností však bude se s výhrou vyfotografovat a obrázek s krátkým komentářem poslat zpátky do redakce – bude použit a výherce tak bude zveřejněn v novinách.

http://www.pocitadlo.cz/stat-celkem.php?id=1985

Poslední řádka patří poděkování pro všechny, kteří se na tvorbě novin podílejí, Nebudu nikoho jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněl. Však jejich jména jsou pod tím či oním článkem dost výrazně napsána. Jedna z hlavních osobností těchto novin tu však podepsána není. Je jí Ing. Zdeněk Podešva, zdenek.podesva@quick.cz, webmaster a redaktor, pěstitel kaktusů i drobných sukulentů a majitel krásné sbírky v Hulíně. Jemu napište, jak se vám noviny líbí a proč je čtete. Bude to pro něj jediná odměna za spoustu obětavé práce.

V roce 2007 přeji Vám čtenářům mnoho štěstí, a Vašim kytkám zálivku z odstáté vody nasycené Kristalonem Plod a Květ, Vašim bliznám tu správnou lepkavost a Vašim prašníkům překvapivě velké množství pylu!


Pavel Pavlíček
E-mail: pavlicek@chrudim.cz
 

(C)

zpět