Můj druhý příspěvek 
do Internetových novin CACT.cz

II. díl - Lučice u Bělotína


Přeji všem pěkný den, v mém druhém díle bych se chtěl pochlubit opylováváním kaktusů, tedy spíše čím je opylovávat. Je jasné že každý má tu svoji metodu. Já jsem se tím začal zabývat, četl jsem že někdo to dělá špilkama do uší, někdo motá vatu na sirky atd. Ale prý na to jsou nejlepší lidské vlasy. Bylo pár nápadů jak vlasy dát do nějaké trubičky atd.

Jak jsem říkal. Trochu jsem nad tím přemýšlel jak tento problém vylepšit a nakonec jsem dostal tento nápad. Musím říct že pár z Vás už tyto štětečky mají, a některým se dokonce povedlo opylovat spec. druhy. Pokud mohu tak cituji z mailu:

Dobrý den, štětečky jsou výborné! Nejen u kaktusů, kde se pyl krásně lepí, ale i masožravek, se kterými býval problém. Nyní, za použití Vašich štětců se mi letos poprvé povedlo sprášit i mexické tučnice, což je prostě paráda!

Zdraví J. Novák

No ale zase k věci. Tyto štětečky jsou dělané z lidských vlasů, které jsou zalisované do dutinky, do které se následně nasadí kovová tyčinka, no a nakonec se do zalisuje do smršťovačky. A zde je pár fotek na ukázku:

Zde to je zalisované do dutinek, je to základní sada štětečků, 
která je z pěti různých průměrů dutinky

Zde se to nasadí do kovové tyčinky a zalisuje do smršťovačky

A zde je to kompletní

A tady je konečná operace, v jedné sadě je 5 ks štětečků různých průměrů

Tyto štětečky zatím neprodávám, ale vyměňuji za semínka. Viz níže.

Za jakýkoliv druh kaktusu nebo porci kaktusových semen (s minimálně 10 semeny) nabízím 1 štěteček z pětidílné sady štětečků na opylování kaktusů. Nejlépe celou sadu vcelku za různé druhy kaktusů/semen. Informace a dotazy e-mailem.

To by bylo zatím vše. Těším se na další příspěvky. 


Novosad Ladislav 
Icq:314210692
 

(C)

zpět