Můj první příspěvek do Internetových novin CACT.cz

I. díl - Lučice u Bělotína


Přeji Vám všem pěkný den, jen pár slov o na úvod: Jmenuji se Ladislav Novosad a bydlím v Lučicích u Bělotína poblíž Hranic na Moravě. Kaktusy jsem začal pěstovat asi v roce 2004, takže jako úplný začátečník, informace jsem získával všude kde se dalo. Pěstuji co se dá, nemám zatím speciální druh kterému bych se speciálně věnoval.

Od roku 2006 jsem se teprve přihlásil do klubu kaktusářů „Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů v PRAZE – zal. 1922. A také do klubu Kaktusářů v Přerově. Tak doufám že se bude dařit. Dále bych rád taky občas něco chtěl napsat o mých zkušenostech v pěstování a vysévání a nafotit pár fotek do Internetových novin Cact.cz ve své sbírce.

Ke dnešnímu dni vlastním pár semenáčků, které jsem vyséval v listopadu 2005, celkem jich je 2 187 ks. A pak trochu větších kousků 145 ks, které už letos i kvetly.

Tak toto je pár mých kousků co zatím vlastním

Zde je pár semenáčků, které jsem vyséval teprve v listopadu 2005. Jedná se o astrofyta, koryfanty, mamilárky a nějaký notokaktus

Zde je Phyllocactus který letos pěkně vykvetl, byla to nádhera…

 


A zde jsou tři mamilárky, ze kterých jsem mě také radost.

 

Krásně otrněný Oreocereus celsianus.

Tady tento turbinikarpus je také nádherný.

 



A zde je astrofytum, které jsem snad sledoval asi 2 až 3 týdny než rozkvetlo a na konec se mu to povedlo, v plné parádě rozkvést.

 

A zde, jestli bych mohl někoho poprosit o určení tohoto kaktusu, nikde jsem to zatím nevyčetl a nikde jsem ho ještě neviděl.

To by bylo zatím vše. Těším se na další příspěvky.

 


Novosad Ladislav
Asx147@seznam.cz
Icq:314210692
 

(C)

zpět