URČI a VYHRAJ (2)


Vážení přátelé, je to již delší dobu, co jsem zveřejnil první tři snímky kaktusů, které jste měli určit. Děkuji všem, kteří se o to pokusili. Je mi jasné, že v dnešní době není určování neznámých rostlin jednoduché. Existuje mnoho systémů, pohledů a dalších názorů na systemizaci našich kaktusů. Je možné, že mnozí nebudou souhlasit, nicméně si myslím že je nutno se tímto zabývat a vést diskusi.

Tak teď konkrétně, v minulém díle byly zveřejněny tři fotografie.

Na snímku A1 je Parodia echinus = ayopayana, A2 je Mammillaria sheldonii, A3 je Thelocactus krainzianus. Nejlépe odpovídal přítel Pavel Urbánek. Blahopřeji. Své výhry se vzdává a ta se přesouvá do dalšího kola. To znamená, že v tomto kole se hraje již o 200 Kč.

Zde jsou nové tři fotografie, snímek B1, B2 a B3:

Snímek B1

Snímek B2

Snímek B3

I přestože poslední snímek plně neodpovídá podmínkám z minulého článku, rozhodl jsem se tuto fotografii zařadit. Snímek B3 je od Kaktusářů z Heřmanova Městce

Ještě jednou uvádím základní kritéria pro uveřejňování fotografií:

  • rostlina musí být vyobrazena tak, aby bylo vidět podstatnou část.
  • osvětlení nesmí zkreslovat skutečné zbarvení epiedmis a květů
  • snímek musí být správně zaostřen
  • rostliny fotíme pokud možno v květu, minimálně květuschopné

Doufám, že zvýšená prémie podnítí ještě věší zájem o zapojení se do určování rostlin. A všem, kteří mají zájem se zúčastnit, popřípadě zaslat fotografii do rubriky pište na adresu cacti@email.cz .


Miloš Sobota
Trhové Dušníky
 

(C)

zpět