III. TAKYSYMPOZIUM
 aneb botanici na cestách

JIHLAVA - sobota 11. března 2006


Vážení milovníci kaktusů, sukulentů, jiných exotických rostlin a dalekých krajin! Srdečně Vás zveme na III. ročník Takysympozia, které se koná opět v Jihlavě a jehož program je doslova nabitý zvučnými jmény přednášejících. Akce se bude konat jako posledně v DIVADLE NA KOPEČKU, Brněnská ulice č. 54. Společně pořádají Svět exotických rostlin a nakladatelství Madagaskar za finančního příspěvku Statutárního Města Jihlavy.

PROGRAM:


  • 9.00 - 9.30 - půlhodinka na vzájemné setkání účastníků a jejich pohodlné usazení v divadelním sále nebo posezení v místní kavárničce.

  • 9.30 - 10.15 - Ing. Pavel Heřtus (Sibřina) - Bolívie - příroda, kaktusy a lidé

  • 10.45 - 11.45 - J. Šnicer, V. Myšák a J. Bohata - Mexiko a cesty za bájným peyotlem. Autoři posledního Speciálu časopisu Kaktusy pěkně pohromadě.

  • 13.00 - 13.45 - Ing. P. Hanzelka (Praha) - Sikkim - malý botanický ráj v srdci Himálaje. Kdysi maličké knížectví mezi Bhútánem a Nepálem, dnes už součást Indie. Desetkrát menší než naše republika, ale plná zajímavých rostlin.

  • 14.15 - 15.00 - Mgr. Jan Gratias (Roudnice n. Labem) - Kaudiciformní pryšce rodu Euphorbia. Autor mnoha knih a stovek odborných článků  bude průvodcem do světa tlustých kmenů.

  • 15.30 - 16.15 - J. Šnicer (Nový Rychnov) - Botanické zahrady a příroda USA. Skvělý vypravěč a bavič ještě jednou v pestré přednášce o zajímavých rostlinách.

INFORMACE O AKCI:


Místo konání: Divadlo Na kopečku, Brněnská ul. 54 (areál psychiatrické léčebny). 
Pro účastníky je přichystáno i nějaké to překvapení. Jenom musíme společně doufat, že počasí nám bude přát více než loni. Horší to už ale snad ani být nemůže! 

Vstupné na celý den je pouhých 60 Kč, po celou dobu akce bude otevřena kavárna přímo v místě konání, restaurace s teplými hotovkami i minutkami je 5 minut volné chůze od místa konání. Parkování přímo v areálu zdarma. 

Bližší informace a objednávky vstupenek: Jiří Janda, Nakladatelství Madagaskar, Pávov 102, 586 01 Jihlava, tel. 567 211 639, 608 535 411, e-mail: madagaskar@c-box.cz

Těšíme se na Vaši účast!

 


Jiří Janda
E-mail: madagaskar@c-box.cz 
 
 

(C)

zpět