Pár slov na úvod


Když jsem si vymýšlel, co napsat do úvodníku úplně prvního čísla těchto novin, byl jsem přesně o pět let mladší. Bylo to totiž v prosinci roku 2000. Tehdy jsem opravdu netušil, jak dlouho ty naše noviny vydrží. Vydržely, a mám silný pocit, že mají dobře našlápnuto i do budoucna. Je tomu tak zejména díky báječnému okruhu lidí, kteří do novin více či méně pravidelně přispívají. Záměrně je všechny nejmenuji, hrozně nerad bych na někoho zapomněl. Ale jednoho jmenovat musím. Je to webmaster našich novin, ing. Zdeněk Podešva z Hulína. Je to on, kdo (někdy z vypětím všech sil) noviny z příspěvků poskládá a snaží se, aby každý měsíc zasvítily na webu.

Tehdy před pěti lety jsem netušil, jaké obliby se noviny dočkají. To, že zaznamenaly někdy i 500 přístupů denně, by mi tenkrát znělo jako informace z říše snů. Je to neuvěřitelné, ale je to tak – v nejbližší době očekáváme, že na počítadle se nám objeví krásná číslice 150 000.

Úvodník zpravidla také přináší plán, co se v novinách vylepší, zkvalitní, rozšíří…, tady asi čtenáře zklamu. Nic se měnit nebude, snad mimo četnosti vydávání. Vážně se uvažuje o tom, že by se z měsíčníku stal dvouměsíčník, i když s dvojnásobným obsahem. Konečné rozhodnutí ještě nepadlo, a je zejména na webmasterovi, jak vše bude zvládat.

Děkuji všem, kteří se ozvali a noviny pochválili, resp. ještě pochválí. 
Děkuji dvojnásobně všem, kteří něco psali či nafotili, resp. něco napíší a nafotí. 
A spolu s Vámi čtenáři se upřímně těším na další pětiletku.


Pavel Pavlíčel
e-mail: pavlicek@chrudim.cz 
 

(C)

zpět