II. TAKYSYMPOZIUM
 aneb botanici na cestách

JIHLAVA - sobota 12. března 2005


Vážení milovníci kaktusů, sukulentů, jiných exotických rostlin a dalekých krajin! Srdečně Vás zveme na II. ročník takysympozia, které se koná opět v Jihlavě a jehož program je doslova nabitý zvučnými jmény přednášejících. Letos se bude akce konat v kulturním prostředí s dobrým zázemím, tj. příjemnou kavárničkou, v níž bude dostatek pohody a času na vzájemná setkání účastníků sympozia!

Pavel Pavlíček na písečné duně v Namíbii

PROGRAM:


  • 9.00 - 9.30 - půlhodinka na vzájemné seznámení nadšenců, kteří se zde sešli
  • 9.30 - 10.15 - GABRIEL VEREŠ (Sliač - SR) - ZIMUVZDORNÉ KAKTUSY aneb co v knize nebylo. Slovenský kaktusář je autorem největšího kaktusářského bestselleru v České republice. Co nestihl napsat do své knihy, to se dozvíte právě v Jihlavě.
  • 10.45 - 11.45 - PAVEL PAVLÍČEK (Chrudim) - NAMIBIE PODRUHÉ aneb co jsem loni nestačil říct! Vystoupení P.Pavlíčka se loni setkalo s velkým ohlasem, a protože zdaleka o Namibii neřekl všechno, je zde znovu!
  • 13.00 - 13.45 - PhDr. YVONNA FRIČOVÁ (Praha) - FRIČOVA PARAGUAY DNES aneb o cestách jeho i našich. Manželka vnuka A.V.Friče bude vyprávět nejenom o cestách slavného etnografa a kaktusáře, ale také o těch svých, které již odkryly mnoho zajímavého ze života A.F. Friče! Kdo její vyprávění zažil minule, ten přijede za zcela novými poznatky znovu! Tentokrát navíc s diáky!
  • 14.15 - 15.00 - Ing. ZDENĚK JEŽEK (Kojetín) - LOVEC ORCHIDEJÍ NA CESTÁCH aneb všude něco roste. Autor několika knih a stovek odborných článků je navíc skvělým vypravěčem. Procestoval prakticky všechny kontinenty, kde něco zajímavého roste.
  • 15.30 - 16.15 - Ing. VLASTIMIL LUKEŠ (Praha) - PŘÍRODA POLOOSTROVA BAJA CALIFORNIA - kaktusář, fotograf a průvodce zajímavou mexickou lokalitou, jen málo navštěvovanou Evropany.

A NĚCO NAVÍC…


Protože se s největší pravděpodobností zúčastní akce také slavný naivní malíř Libor Vojkůvka ze Šternberka, o humorné přednášky navíc nebude nouze. Účastníci minulého takysympozia by mohli vyprávět!

INFORMACE O AKCI:


Místo konání: Divadlo Na kopečku, Brněnská ul. 54 (areál psychiatrické léčebny). Vstupenka na celý den stojí 60,- ! Pokud se Vám cena zdá nízká, je to tím, že na akci finančně přispěje opět (alespoň doufám) Magistrát Města Jihlava. Bližší informace a objednávky vstupenek na adrese: Jiří Janda, Nakladatelství Madagaskar, Pávov 102, 586 01 Jihlava, tel. 567211639, e-mail: madagaskar@c-box.cz Jiří Janda
E-mail: madagaskar@c-box.cz 
 
 

(C)

zpět