Kaktusy jsou o detailu

Milí přátelé, tak jsem se i já digitalizoval. Ne že bych byl samá funkce a žádné ručičky, jak srovnával předrevoluční fór stranického pohlavára s hodinkami, ale pořídil jsem si "digiťák". A otevřely se mi další obzory fotografování, zvl. pro web.
 
Některé výsledky mě příjemně překvapily a proto jsem se rozhodl se s vámi o ně podělit. My kaktusáři máme velký smysl pro detail, někteří snad až patologický. A tak neustále počítáme trníky, vatu, poupata, čekací kořínky, vlnatky, pavoučky, penízky na burze v Chrudimi…
 
A při tom počítání zjišťujeme, že se dá odlišit „solisie” od „pelecyfóry” aniž by toho času zrovna kvetla, někdy vedeme učené disputace, zda by to mohla být ta pravá "xyzž-spina", někteří popisujeme nové sp., ssp., var…, či po vysypání a opětovném vytřídění výsevní misky zjistíme, že ty „fosuláky (steňáky)” jsou vlastně jeden jediný.
 
Klikněte -  a budete moudřejší
A tak jsem připravil pár kvízů, abychom se procvičili, co poznáme skutečně na první pohled. Zamyslete se nad obrázkem a až si budete naprosto jisti, že VÍTE VO CO DE, klikněte na něj - a budete moudřejší.  
Klikněte -  a budete moudřejší
 
Příjemnou zábavu přeje Petr Antálek

 


e-mail: petr.antalek@worldonline.cz