František Hájek

Poprvé jsem se setkal s kaktusy jako malé děcko, můj děda měl několik echinopsisů. Pamatuji si, že se mi líbily jejich veliké květy s dlouhou trubkou. Občas jsem si jako dítě a i později koupil nějaký kaktus na chrudimské pouti, to ještě měl stánek na pouti Pavel Pavlíček (pokud si to dobře pamatuji). Do doby před nějakými pěti, šesti lety byla situace stabilní. Protože bydlím v paneláku, tak jsem měl pár desítek rostlin (možná 30-40) na nepříliš vhodném místě na balkoně orientovaném na Východ a navíc částečně stíněném vedlejším panelákem. Prostě žádná sláva. Zlom nastal po setkání s Jardou Fajmonem, velkým to kaktusářem, rybářem, myslivcem, elektrikářem. Potkali jsme se na rybách v Norsku, kde jsem nad lahví Jamesona (léčil jsem Jardovi mořskou nemoc a střevní potíže) zjistil, že Jarda pěstuje kaktusy. Domluvil jsem se ním, že se k němu zajedu po návratu z Norska podívat. Stalo se, a když jsem viděl tu pěknou sbírku, tak jsem byl ztracen. Navíc to Jarda podpořil několika pěknými kaktusy, které mi daroval. Také mě "zavlekl" do chrudimského spolku, díky čemuž jsem měl možnost poznat sbírky i dalších členů a na pravidelných výletech za kaktusy po republice další krásné sbírky. Začal jsem zkoušet výsevy, z výletů a burzy si přivážel nové kaktusy. Moje sbírka se začala zvětšovat (to už jsem ji měl přestěhovanou u rodičů na zahradu u rodinného domu), v současné době mám dvě menší pařeniště na nožičkách a jeden větší stojan, zastřešený a s krytými boky. Pěstuji takový mix, ve sbírce ale převládá Jižní Amerika, hlavně rod Gymnocalycium.

Fanda

 

Kontakt
 
  CHRUDIMSKÝ KAKTUSÁŘ:
  Lída a Pavel Pavlíčkovi
  Gorkého 886
  537 01 Chrudim
 
  
  www.cact.cz
  pavlicekzavinacchrudim.cz
  
 
  tel.: +420 469 811 719
  mobil:  604279370
  čísla účtů dle faktury :
  210 928 4149 / 2700
  240 213 2611 / 2010                  
 
 
  OTEVŘENO od 1.5. a potom každou  SOBOTU od května do konce října od 8 do 16 hodin, poslední sobotu v září se koná tradiční burza kaktusů. 
 
 

Perfect Replica Designer Handbags
Choose Cheap Best Replica Watches
Classic Replica Watches UK Online
Luxury Swiss Replica Watches UK

Rychlá zpráva

V případě zájmu o naše služby nás neváhejte kontaktovat!

 

Perfect Replica Designer Handbags
Choose Cheap Best Replica Watches
Classic Replica Watches UK Online
Luxury Swiss Replica Watches UK

Překlady
 
Regarding benefit a replica hublot watches which is totally mechanical is of more worth than one which includes a quartz motion, and that is why these watches also command a greater price tag. The men's replica watches by itself actually became available of any need for man to get a even more efficient and quick way to consider their watch during a period where by every person got replica audemars piguet alinghi watches .Most of the well-known titles available on the replica ulysse nardin accessories watches .

       

Perfect Replica Designer Handbags
Choose Cheap Best Replica Watches
Classic Replica Watches UK Online
Luxury Swiss Replica Watches UK